Bagażnik rowerowy na hak – czym się różni od uchwytów na dach?

Bagażnik rowerowy na hak – czym się różni od uchwytów na dach?

Sprawdź, gdzie kupić bagażnik na rowery na hak, wejdź na https://tinyurl.com/y22bl2kw.

Rozbudowa dróg dla rowerów nie tylko w największych aglomeracjach, ale również w licznych miejscowościach wypoczynkowych w kraju i za granicą przyczyniła się do tego, iż pakując się na wakacje rozmyślamy, czy zabrać dodatkowo rower. Jeśli jedziemy w pojedynkę, a nasz rower łatwo są się rozmontować, można po prostu zagospodarować dla niego przestrzeń w bagażniku samochodu. Trudności pojawiają się, jeśli wyruszamy w dużym gronie i chcemy zmieścić gdzieś parę rowerów. W tych okolicznościach powinno się użyć platformy rowerowej na hak.

Uchwyt rowerowy a platforma rowerowa – o czym należy wiedzieć?

Rowery można transportować na platformie rowerowej instalowanej na haku bądź na dachu auta, montując na nim dodatkowe uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego. Zarówno pierwszy, jak i drugi sposób umożliwia transport aż do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są mniej kosztownym rozwiązaniem, jednakże mają także nieco wad. Zamocowanie, a później zdjęcie z nich roweru, może być dużą uciążliwością zwłaszcza dla niewysokich osób. Prócz tego ułożenie rowerów na bagażniku dachowym zwiększa wysokość samochodu, i chociaż zazwyczaj nie jest to przeszkodą w czasie przejazdu pod niskimi bramami, kładkami dla pieszych i mostami, to wpływa na sterowność pojazdu ze względu na większą podatność na intensywne powiewy wiatru. Natomiast platformy rowerowe zakładane na hak przedłużają auta, w związku z tym korzystający z nich kierowcy muszą zachować wzmożoną ostrożność podczas cofania i parkowania tyłem samochodu. Rowery transportowane na platformie nieraz też wychodzą poza szerokość pojazdu, co może być utrudnieniem przy wymijaniu innych aut na wąskich uliczkach.

Nim zamówisz bagażnik na rower na hak sprawdź jego całkowity udźwig oraz sposób mocowania rowerów

Postanawiając o zakupie bagażnika na rower na hak należy w pierwszej kolejności uwzględnić kilka kwestii. Nie jest to najtańszy zakup, zatem powinno się już na początku określić ile sztuk jednośladów ostatecznie będziemy potrzebowali zabrać ze sobą. Platforma rowerowa dobrej marki, przykładowo od Thule, posłuży nam kilkanaście lat i jeżeli kupujemy ją z myślą o rodzinnych wyjazdach, warto postawić na taką, na której zmieścimy 3 albo cztery rowery. Innym ważnym czynnikiem jest oszacowanie łącznego ciężaru rowerów – przed zamówieniem bagażnika powinno się zweryfikować czy wytrzyma on ładunek jaki potrzebujemy na nim przewieźć. Dowiedzmy się też jak przytwierdzane są rowery do platformy na hak. Więcej zaczepów trzymających jednoślad w miejscu, to mniejsze zagrożenie jego opadnięcia w czasie podróży, zagrażające ewentualnym uszkodzeniem lakieru. W przypadku pytań, jaki bagażnik rowerowy kupić, zalecamy zwrócić się po poradę do przedstawiciela sklepu posiadającego w ofercie taki asortyment.

Nasze dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]