Sprawy rozwodowe w Krakowie – kancelaria radców prawnych

Sprawy rozwodowe w Krakowie – kancelaria radców prawnych

Jednym z najistotniejszych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najczęstsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, aczkolwiek mamy ogromne doświadczenie również w prowadzeniu spraw dotyczących władzy rodzicielskiej, uregulowania kontaktów czy macierzyństwa i ojcostwa.

Alimenty, rozwody, separacje – sprawy z obszaru prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególna sfera prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od prawnika nie tylko znajomości przepisów, ale w głównej mierze właściwej postawy w stosunku do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje osobiste sprawy. Podczas prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientami i przeprowadzanie ich przez każdy etap sprawy w najmniej bolesny dla nich sposób. Dążymy do dopasowania się do oczekiwań każdego Klienta przede wszystkim w zakresie ich czynnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – metoda działania prawnika

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych zaczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci spotkania twarzą w twarz lub rozmowy telefonicznej albo przez Skype. To wtedy staramy się zgromadzić jak najwięcej informacji związanych ze sprawą, a także poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Następne fazy naszej pracy to opracowanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem oraz pozostałymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. W toku prowadzenia każdej sprawy zawsze dążymy do znalezienia sposobu na zamknięcie jej ugodowo. Podejście to wynika z faktu, iż gros sytuacji spornych ma swoje korzenie w silnych emocjach, a pełnomocnik, pozostający osobą neutralną, nie jest nimi obarczony i rozpatruje sprawę tylko z punktu widzenia przepisów prawa.