Prawo pracy – jak prawnik reprezentuje pracowników?

Prawo pracy – jak prawnik reprezentuje pracowników?

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie prawa pracy, tak od strony pracownika, jak i pracodawcy. Nasza praca koncentruje się nie tylko na toczeniu spraw sądowych, ale także na doradztwie w obszarze bieżącej interpretacji prawa pracy.

Prawo pracy – obszar działania kancelarii radców prawnych

Działając w imieniu Pracodawców, najczęściej udzielamy pomocy przy tworzeniu wszelkiego rodzaju dokumentacji na etapie nawiązania stosunku pracy, jego kontynuacji oraz rozwiązania. Pomoc prawna jaką świadczymy ma za zadanie nie tylko poprowadzić naszych Klientów przez te stadia, ale również ustrzec ich przed potyczkami sądowymi z zatrudnionymi. Jesteśmy świadomi, iż wraz z rozwojem przedsiębiorstwa, postępowanie zgodnie z prawem pracy jest coraz większym wyzwaniem. W związku z tym naszym priorytetem jest działanie w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skupić się na kierowaniu biznesem, a nie na zawiłościach prawnych.

Prawo pracy – prawnik w roli pełnomocnika Pracownika

Niezwykle często zdarza się nam stawać roli pełnomocnika Pracownika. W tym zakresie o wiele częściej nasza praca polega na prowadzeniu spraw sądowych związanych z nawiązaniem stosunku pracy, niezasadnym rozwiązaniem umowy o pracę czy chociażby nadgodzin. Bezsprzecznie wymaga to od nas zupełnie odmiennego zaangażowania, gdyż tego typu sprawy charakteryzują się znacznymi trudnościami na tle postępowania dowodowego. Tym samym przekonanie sądu do uznania racji naszego Klienta jest sporym wyzwaniem.