Masz filtr Google na swojej stronie? Dowiedz się jak go usunąć?

Masz filtr Google na swojej stronie? Dowiedz się jak go usunąć?

Spostrzegłeś nagły spadek pozycji Twojej strony? Czy strona przestała także pokazywać się w wyszukiwarce po wpisaniu konkretnych i wypozycjonowanych uprzednio fraz? Mimo ogromu starań, domena nie poprawia swojej pozycji w Google? Powyższe symptomy wskazują na obciążenie strony filtrem Google.

Jak działa filtr Google

Zanim przejdziemy do jakichkolwiek czynności należy wyjaśnić czym właściwie są filtry Google. Blokada nakładana jest na skutek źle przeprowadzonego pozycjonowania – głównie z powodu pozyskiwania linków ze stron, które Google uznaje za podejrzane. W takim wypadku nakładany jest filtr ręczny, a ściągniecie takiego filtra może trwać od 1 do kilkunastu tygodni. Jeżeli jednak blokada wywołana była np. błędną budową strony, to będziemy mieć do czynienia z filtrem algorytmicznym i w tym przypadku usuwanie filtra Google będzie trwać od kilku miesięcy do nawet roku.

Ściąganie filtru Google

Jedynym skutecznym sposobem ściągania filtrów Google jest wykonanie listy linków prowadzących do naszej strony (najlepiej zrobić to za pomocą Google Webmaster Tools), a następnie zweryfikowanie, które z nich są dla niej szkodliwe – działania te ułatwią nam odpowiednie programy takie jak Seo odkurzacz. Po wybraniu linków przeznaczonych do usunięcia z Google, należy wrzucić do Google Webmaster Tools plik disavov z listą niechcianych linków. Do wykonania wszystkich powyższych działań potrzeba sporej wiedzy i dokładności, ponieważ usunięcie dobrych linków zaszkodzi naszej stronie.

Kiedy należy usuwać linki z Google?

Blokowanie naszej strony przez filtr wymusza od nas szybkiego działania. W czasie trwania blokady strona jest w stanie stracić wiele wejść, co może mocno uderzyć w finanse przedsiębiorstwa, dlatego też nie powinno się czekać z uzyskaniem rady u profesjonalisty. To z tego powodu trzeba jak najszybciej przekazać sprawę w odpowiednie ręce.