Co oznaczają nienaturalne linki przychodzące

Co oznaczają nienaturalne linki przychodzące

Najważniejszą przyczyną, przez którą na witrynę online może zostać nałożony ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest możliwość uniknięcia tych nieprzyjemnych kar?

Nienaturalne linki przychodzące – groźne w skutkach

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie sztucznej liczby odnośników kierujących internautów na naszą stronę w sieci. Łamią one normy naturalnego linkowania wypracowane przez koncern Google, gdyż manipulują pozycją witryny w wynikach wyszukiwania. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące stosowane są pod postacią tekstów marketingowych przepełnionych wieloma frazami. Występuje także zjawisko sprzedaży linków, co jest nielegalne. Strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, kiedy nierzetelne praktyki zostaną odkryte, a to łączy się ze znacznym zmniejszeniem jej pozycji w wyszukiwarce, nawet o 30 podstron.

Czy da się wyeliminować nienaturalne linki przychodzące

Trzeba podkreślić, że gdy na adres www zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie starać się o reaktywowanie dobrej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest jednak niezwykle długotrwały i nie daje pełnego sukcesu. Wyślijmy zapytanie do doświadczonej agencji pozycjonującej, jeśli pragniemy zwielokrotnić szansę na sprawne usunięcie filtrów. Profesjonaliści momentalnie ustalą prawdziwą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google warto zlecać tylko prestiżowym podmiotom.