Zastosowanie i budowa filtrów z separatorami aluminiowymi i filtrów minipleat

Zastosowanie i budowa filtrów z separatorami aluminiowymi i filtrów minipleat

Sprawdź, gdzie zamówić filtry hepa h14, wejdź na marss.pl

Nie oszukujmy się: jakość powietrza w Polsce kiepska. Pod tym względem nasz kraj zajmuje jedno z najdalszych miejsc pośród państw Unii Europejskiej. Codziennie przekazywane są nowe powiadomienia o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i w związku z tym też nieprzerwanie poszukiwane są efektywne metody, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w pomieszczeniach, w których podtrzymanie czystości powietrza jest nadzwyczaj ważne (np. w szpitalnych salach OIOM).

Uniwersalne filtry dokładne mini-pleat

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i wykorzystywane są od kilku dziesięcioleci. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz domowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach instalowanych w biurach, urzędach lub domach wspaniale zdadzą egzamin filtry dokładne minipleat, które w zależności od klasy są w stanie przefiltrować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich przeszkodą również większe zanieczyszczenia, jak pyłki roślin, sierść zwierząt lub spaliny. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale też jakość ich wykonania. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa mają ocynkowaną stalową ramę, która charakteryzuje się ogromną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgotność) i uszkodzenia. Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach minipleat papier filtracyjny ułożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, że produkty te mają wysoką żywotność. Filtry minipleat dostępne są w wielu wymiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry absolutne HEPA H13 i H14 – do stosowanie w przemyśle

Do zastosowań przemysłowych wymagane są natomiast filtry o dalece wyższej przepustowości, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a solidna obudowa, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i zmiany temperatury, co pozwala na efektywną pracę w wymagającym środowisku (aż do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry montowane są wszędzie tam, gdzie trzeba spełnić wyśrubowane normy czystości powietrza, np. w zakładach produkujących leki.

Pochodzenie zdjęcia – marss.pl.

Nasze dane kontaktowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46