Zabezpiecz swoją stronę firmową – kup certyfikat SSL

Zabezpiecz swoją stronę firmową – kup certyfikat SSL

Certyfikat SSL to specjalne ochrona stron internetowych, zapewniające osobom korzystającym z sieci poufność danych i staje się powszechnie używanym rozwiązaniem. Czemu należy wyposażyć firmową witrynę w zabezpieczenie SSL?

Czym jest SSL certyfikat?

Certyfikaty SSL oznaczają szyfrowane połączenie, zabezpieczające internautów wchodzących na daną witrynę przed niekontrolowanym wyciekiem poufnych informacji – haseł, loginów, danych osobowych, numerów kart kredytowych itp. SSL certyfikaty są z reguły stosowane m.in. przez sklepy, instytucje publiczne, strony obsługujące bankowość internetową czy serwisy aukcyjne. Certyfikaty winny posiadać wszelkie strony, na których podaje się dane osobowe albo realizuje się przelewy. Jak poznać, że strona jest szyfrowana? Jeżeli w polu adresu wyświetla się oznaczenie „https” i charakterystyczna zielona kłódka, znaczy to, że witryna jest zabezpieczona.

Warianty certyfikatów – Comodo SSL i Wildcard SSL

Certyfikat SSL Wildcard to rozwiązanie wybierane na ogół przez przedsiębiorstwa średniej wielkości. Jest najtańszym wariantem zabezpieczenia SSL służącym do obsługi pojedynczej domeny internetowej i nielimitowanej ilości subdomen. Wydanie SSL Wildcard następuje zaledwie w 5 minut. Natomiast certyfikat Comodo SSL stosowany jest przez duże firmy i wymaga manualnej weryfikacji. Okres oczekiwania na jego wydanie jest również dłuższy – od 1 dnia do tygodnia. Comodo EV SSL, innymi słowy certyfikat rozszerzonej walidacji, obejmuje jedną domenę. Internauta używający przeglądarki poprawnie interpretującej certyfikat EV SSL, dostrzeże zielony pasek adresu wraz ze zweryfikowaną nazwą firmy będącej właścicielem domeny. Klienci mogą również skorzystać z certyfikatów Geotrust SSL, które w zależności od wersji są przeznaczone zarówno dla niewielkich podmiotów, jak i dużych firm.