Wywóz i utylizacja mebli – co warto wiedzieć?

Wywóz i utylizacja mebli – co warto wiedzieć?

Zleć utylizację starych mebli Kraków.

Każdy z nas z pewnością dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których w tej chwili już nie używamy, a których nie potrafimy wyrzucić z przeróżnych względów. Zazwyczaj chowamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy bądź na poddasze, by nie zagracały miejsca w domu. Rzecz jednakże w tym, iż po kilku miesiącach i te pomieszczenia robią się tak zapchane, iż zwyczajne korzystanie z nich bywa utrudnione. Dopiero to skłania wielu z nas do przystąpienia do skrupulatnego sprzątania, będącego sposobnością do tego, by pozbyć się zwalonych na kupę rzeczy. Takie duże porządki nierzadko organizujemy również, kiedy kupujemy zaniedbany dom albo otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Powinniśmy więc posiadać wiedzę, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble z poddasza, mieszkania i piwnicy.

Zleć wywóz mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi odpadami

Odpady takie jak fragmenty stolarki okiennej, zużyte panele podłogowe lub ścienne, sprzęty elektroniczne czy połamane meble nie powinny trafić do kontenera przeznaczonego na odpady zmieszane. Chcąc je wyrzucić, możemy skorzystać z kilku rozwiązań. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio pakownym samochodem. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te przeprowadzane są z reguły raz w miesiącu – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem przymuszeni znaleźć miejsce na zdeponowanie odpadów o znacznej objętości. Najbardziej optymalne jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odwiezie dostarczający go podmiot. Zadba on także o zgodny z prawem recykling zebranych śmieci. Podmioty wynajmujące kontenery często świadczą także profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu poddasza, piwnicy względnie całego domu.

Utylizacja starych mebli – na czym się opiera?

Stare meble, o ile będą przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub firmy zajmującej się się utylizacją zawodowo, nie muszą zostać porzucone na wysypisku lub być spopielone. Po zdemontowaniu ich na elementy składowe, a następnie podzieleniu komponentów według tworzywa, z którego zostały wytworzone, mogą być po raz kolejny przetworzone i posłużyć do wyprodukowania kolejnych rzeczy. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w największej części są one wytworzone, sprowadza się na ogół do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które następnie mogą posłużyć do złożenia kolejnych biurek, łóżek i regałów.

Nasze dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]