Wynajem szalunków dla przedsiębiorstw budowlanych

Wynajem szalunków dla przedsiębiorstw budowlanych

Wypożyczalnia szalunków Kraków - sprawdź co może Ci zaoferować

Szalunki to krótkotrwałe moduły konstrukcyjne, przede wszystkim składające się z metalu, desek lub sklejki laminowanej, szeroko wykorzystywanych w budownictwie. Używa się ich do stawiania, formowania właściwego kształtu, jak również podtrzymywania konstrukcji z betonu bądź żelbetonu. Służą one też do zabezpieczania rowów w gruncie i wspierania otworów w ścianach (np. drzwi lub okien). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie betonowych cokołów ogrodzeń, stropów, schodów, nadproży i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Ścienne, stropowe i do wykopów – wynajem szalunków

Deskowania, to też nazwa szalunków, dzielimy ze względu na sposób ich stosowania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, a także elementy używane przy wykopach. Szalunki stropowe można podzielić na dźwigary, podpory i stolik szalunkowy, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów można wyróżnić ciężkie, średnie oraz lekkie. Dużo firm budowlanych wypożycza w dzisiejszych czasach elementy konstrukcyjne – wynajem szalunków jest ogromnie popularny głównie wśród niedużych przedsiębiorstw, które nie mają własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Czemu warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Podmioty, które oferują tego rodzaju usługi w Krakowie i innych miastach, mają rozległy wachlarz materiałów konstrukcyjnych, jak również proponują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków sprawdza się także wspaniale przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas, a także wyraźnie przyspiesza prace budowlane.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]