Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Biuro rachunkowe Katowice. Kompleksowa pomoc profesjonalistów

Prowadzenie księgowości w małych firmach okazuje się zazwyczaj powodem sporych kłopotów. Mikrofirmy zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę na etat, a ich szefowie nie zawsze są gotowi starannie zarządzać finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż myśli część czytelników – należy tylko postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość usług okaże się zadowalająca?

Nie musisz przyjmować do pracy księgowego – korzystaj z wsparcia biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego warto postawić zwłaszcza z uwagi na dobro finansów. Jeśli zostawimy budżet firmy profesjonalistom, zyskamy gwarancję, że skutkiem ewentualnych kontroli przeprowadzanych przez fiskusa nie będzie wystawienie grzywny. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy oraz pracy – nie trzeba zajmować się finansami samodzielnie, ani przyjmować do pracy specjalisty na stałe. Należy też wspomnieć o swobodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Współcześnie nie trzeba już codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, jako że dużo spraw można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa korzystając z e-maila.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie zalecamy kierować się wyłącznie jego cennikiem – podejrzanie niskie ceny obsługi najczęściej zwiastują jej niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy mają stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. lub certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Nasze dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]