W jakich technologiach realizowana jest usługa druku 3D?

W jakich technologiach realizowana jest usługa druku 3D?

Szukasz więcej informacji o wydrukach 3D? Dobrze trafiłeś! Wejdź tu.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest kierowana przede wszystkim do konstruktorów, inżynierów, projektantów CAD, pracowników działów technicznych i badawczo-rozwojowych oraz przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda osoba albo firma, której potrzebny jest model koncepcyjny lub prototyp wydrukowany w technologii FDM, PolyJet, DMLS, i SLS,SLA, może zamówić tę usługę, jeśli nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje również usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Nie licząc wyszczególnionych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy też bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne artykuły od producentów urządzeń do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

SLA – dokładne drukowanie 3D małych elementów

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana też stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo adresowana jest oferta wydruku 3D metodą SLA? Do podmiotów bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i druk bardzo cienkich elementów, gładkiej powierzchni, wyrazistych krawędzi oraz detali.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są następne warstwy materiału – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najważniejsze atuty tej techniki wydruku 3D? SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje dokładność kształtu oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

FDM – druk 3D prototypów i modeli koncepcyjnych

Najbardziej rozpowszechnioną metodą druku 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi atrakcyjny stosunek ceny do jakości, a także możliwość użycia materiałów w obszernej palecie barw. W trakcie druku metodą FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany najczęściej przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują osoby potrzebujące prototypów albo modeli koncepcyjnych.

Nasze dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]