Sprzątanie strychów – jak pozbyć się zalegających śmieci?

Sprzątanie strychów – jak pozbyć się zalegających śmieci?

Nie każdy śmieć powinien trafić do typowego zbiornika na odpady komunalne. Przyczyny tych ograniczeń są przeróżne – niekiedy odpady przekraczają dopuszczalne rozmiary, czasem zabraniają tego obowiązujące w naszym kraju przepisy. Co czynić z takimi problematycznymi śmieciami? Możemy odwieźć je do najbliższego PSZOK-u, innymi słowy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. We wszystkich gminach powinien pracować co najmniej jeden PSZOK, aczkolwiek w najsilniej zaludnionych miejscowościach niekiedy mamy możliwość wybierać jeden z wielu punktów. To jednak rozwiązanie dostępne jest tylko dla osób, które mają swoje auto oraz odpowiednią ilość niewykorzystanego czasu. Pozostali słusznie uczynią, postanawiając o wypożyczeniu kontenera na śmieci.

Renowacje i sprzątanie strychów – kiedy zamówić kontener na śmieci?

W toku różnorodnego rodzaju prac wytwarzane są niestandardowe odpady. Najczęściej są to przebudowa domu i – chodzi najczęściej o spore ilości gruzu, jak również pudeł po materiałach budowlanych. Wypożyczenie kontenera będzie też doskonałym rozwiązaniem, jeśli postanawiamy o sprzątaniu strychu – wtedy zgromadzimy w nim wszelkie nieużywane od dłuższego czasu niedziałające urządzenia, niemodne meble oraz sprzęty. Prace budowlane czy opróżnianie strychów będą znacznie łatwiejsze, jeśli z okna mieszkania do kontenera podłączymy specjalny rękaw, który pozwoli bezpiecznie przenieść odpady bez potrzeby wyczerpującego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Jak wygląda usługa sprzątania strychów i piwnic oraz wywozu śmieci?

Wywóz różnorodnych śmieci, ale także sprzątanie strychów, to usługi oferowane m.in. przez firmę DPR. W ich ramach zaopatruje się klienta w kontener o ustalonej kubaturze, który ten przez okres wskazany w umowie wypełnia starymi meblami albo odpadami remontowymi. Pojemnik jest potem odbierany z miejsca prac, a zgromadzone śmieci przekazywane są do miejsca, w którym zostaną legalnie zutylizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami.