Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Dowiedz się, komu zlecić regulację okien Warszawa. Zajrzyj tu.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, która ma być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim i zimowym – żeby przyzwoicie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to znaczące!

W jakim celu wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić maksymalną szczelność okna, ale też zapobiega zdeformowaniom i uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a szczegółowo mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a więc na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, by okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje kłopoty z zamykaniem okna lub ewentualnie działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je usunąć.

Jak często powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli niemniej jednak pojawiają się problemy z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, należałoby do tego wezwać profesjonalistów od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]