Profesjonalna renowacja okien zabytkowych

Profesjonalna renowacja okien zabytkowych

Jeśli szukasz okien zabytkowych, skieruj się tutaj

Okna zabytkowe zazwyczaj prezentują się dużo korzystniej niż te wytwarzane współcześnie i są wielką dekoracją obiektów. Względy wizualne to oczywiście ich nie ostatnia zaleta, zaś na ich wartość w znacznej mierze wpływa także metryka. Podobnie jak pozostałe dobra zabytkowe, także okna powinny być konserwowane z poszanowaniem prawa – ich renowacji nie powinniśmy przeprowadzić samodzielnie z wykorzystaniem dostępnych w sklepach materiałów. Jakimi cechami więc wyróżniają się okna zabytkowe? Jak je remontować? Kto ma uprawnienia, by wykonać te prace?

Okna zabytkowe – jak odróżnić

Okna zabytkowe zwykle mają więcej dekoracji niż współczesne. Nie są też otwierane od góry, a to sprawia, iż niezbędne stają się lufciki, dzięki którym można wietrzyć lokal. Okna zabytkowe, jak przed chwilą nadmieniliśmy, wykonane są zwykle z drewna – surowca, który posiada mnóstwo atutów, ale wymaga częstej konserwacji, a oprócz tego łatwo go uszkodzić. Dlatego tak ważne są kwalifikacje specjalistów konserwujących okna zabytkowe.

Komu zlecić remont okien zabytkowych?

Okna zabytkowe najczęściej mają budowę skrzynkową, a ta potrzebuje najwyższych umiejętności – taki typ okna charakteryzuje się wszak zastosowaniem różnych, obecnie już nieczęsto widywanych, sposobów. W związku z tym, nawet najlepsi stolarze nie powinni serwisować okien zabytkowych, jeśli nie mają uprawnień potwierdzających ich umiejętności, które zostały wydane przez odpowiedni organ – w innym razie przyjdzie im zapłacić wysokie kary.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]