Naprawa lodówek domowych i sklepowych

Naprawa lodówek domowych i sklepowych

Najczęstsze awarie lodówek to przede wszystkim za małe temperatury, dokuczliwy hałas i brak szczelności. Co ważne, takie usterki niekiedy biorą się tylko z nieodpowiedniego ustawienia – wówczas musimy jedynie przenieść urządzenie. Jeśli jednak źródło usterki jest gdzie indziej, konieczna okaże się pomoc specjalisty. Ile za to zapłacimy? W których sytuacjach naprawa lodówek okaże się dobrym rozwiązaniem, a kiedy lepiej kupić nowy sprzęt?

Naprawa lodówek – kiedy zamówić?

Szczególnie zagrożonymi uszkodzeniem częściami lodówek są silnik oraz sprężarka. Często ich źródłem jest niewłaściwe używanie sprzętu. Do lodówki nie należy wszak wkładać produktów ciepłych, zaś korzystając z niej należy pamiętać o tym, aby domknąć wnętrze. Jeżeli chodzi o lodówki dla handlu, dobrze wyposażyć je w siłowniki. Za niska efektywność silnika rzutuje również na pracę zamrażalnika. Nie zapominajmy, że w razie zauważenia awarii nie powinniśmy naprawiać lodówki samemu. Znacznie lepiej zrobimy zlecając to fachowcom, otrzymując w ten sposób gwarancję na zamówione naprawy.

Naprawa lodówek – cennik

Ceny naprawy lodówek, jak nietrudno się domyślić, zależne są od rodzaju awarii. Inną kwotę uiścimy za uzupełnienie gazu, inną za naprawę termostatu, a jeszcze inną za wymianę sprężarki. Odrębna kwestia to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na to, iż są to urządzenia przemysłowe, koszty serwisu mogą być wyższe. Niemniej jednak cena naprawy najczęstszych usterek jest zdecydowanie niższa niż nabycie nowej lodówki.