Mikropigmentacja skóry głowy ukryje skutki wypadania włosów

Mikropigmentacja skóry głowy ukryje skutki wypadania włosów

Tu otrzymasz szczegółowe informacje dotyczące mikropigmentacji skóry głowy we Wrocławiu.

Łysienie jest rezultatem licznych czynników i może ujawnić się na rozmaitych obszarach ciała. Jednakże kiedy wypadanie włosów dotyka skóry głowy, czyli miejsca które ciągle pozostaje widoczne i które trudno schować przed spojrzeniem osób postronnych, może to obniżyć samoocenę i negatywnie wpłynąć na percepcja swojego ciała.

Czego efektem bywa łysienie?

Włosy tracimy systematycznie. Codziennie wypada ich mniej więcej sto sztuk i jest to liczba, na którą zwykle nie zwracamy uwagi. Mnóstwo faktorów może natomiast dostrzegalnie nasilić proces wypadania włosów. Utrata włosów może mieć przyczyny medyczne, jak przykładowo łysienie androgenowe albo plackowate, lecz tak samo powszechnym czynnikiem jego nasilenia są nasze własne działania. Łysienie bywa skutkiem kiepskiego odżywiania się, niepoprawnie albo za często wykonanych zabiegów rozjaśniania bądź farbowania włosów, jak również niewłaściwa ich pielęgnacja. Znaczące oddziaływanie na włosy ma również stres, jaki odczuwamy z różnych przyczyn. Stres wywołuje utratę włosów na tle nerwowym, a w ekstremalnych sytuacjach prowadzi nawet do tego, że osoba mimowolnie sama wyrywa włosy z głowy albo z twarzy i w efekcie uszkadza ich mieszki.

Mikropigmentacja skóry głowy maskuje następstwa wypadania włosów

Rekonstrukcja włosów po całkowitym wyłysieniu, a także leczenie przerzedzonych włosów są możliwe za sprawą ich transplantacji. Zabieg ten niestety niesie za sobą spore koszty i nie każdy pacjent może sobie na niego pozwolić. Ale jest alternatywa – mikropigmentacja skóry głowy, która z upływem lat zyskuje coraz większy rozgłos. To zabieg mikropigmentacji medycznej, który polega na kamuflowaniu ubytków we włosach poprzez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry pigmentu, który imituje nieznacznie odrośnięte włosy. W taki sposób na całkiem łysej głowie osiąga się efekt niezwykle krótkiej fryzury, a przy przerzedzonych włosach – efekt gęstszej czupryny. Fakt, iż skóra nie jest pokryta prawdziwymi włosami jest zasadniczo niezauważalny i jest to możliwe do wyczucia zwykle jeśli dotknie się skóry. Trzeba zaznaczyć, iż mikropigmentacja skóry głowy nie jest zabiegiem leczniczym i nie przyczyni się do pojawienia się nowych włosów. Z kolei barwnik z uwagi na proces regeneracji skóry powoli blaknie i z reguły po 12 miesiącach nieodzowne jest powtórzenie zabiegu.

Nasze dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]