Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Sporo śmieci nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Idzie tu przede wszystkim o te, które powstają w trakcie różnego typu prac ogrodowych i budowlanych, opróżniania piwnicy bądź poddasza czy odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, chemikalia, elementy stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas wykonania prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z oferowanych modeli kontenera będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery – rodzaje i pojemność

Szukając kontenera, należy skoncentrować się przede wszystkim na jego objętości. Jeśli ta będzie zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone w czasie robót. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena najmu jest zależna między innymi od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych całkowicie wystarczające będą jednak kontenery o objętości 6 m3 – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozebrane okna i ościeżnice, a także zerwane panele podłogowe lub płytki ceramiczne.

Kontener – od kogo go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w największych polskich miastach, jak Lublin czy Kraków, ale również w mniejszych miejscowościach. Firma przywozi kontener pod wskazany adres. Kontener należy zapełnić w wyznaczonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po wypełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które później podlegają utylizacji.