Komunia w sali czy w domu? Sprawdź nasze porady

Komunia w sali czy w domu? Sprawdź nasze porady

Dowiedz się więcej o organizacji komunii w Krakowie - zajrzyj tu.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka identycznie wyczekiwanym zdarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, jako że to często pierwsza istotnie poważna biesiada rodzinna, na której dziecko ma świadomość, że wszystko skupione jest wyłącznie na nim. Z tej przyczyny rodzice pragną, by ten dzień uchował się przez lata w jego wspomnieniach.

Sala na komunię – zarezerwuj jak tylko zostanie ustalona data wydarzenia

Już przed rozsyłką zaproszeń na komunię rodzice muszą wiedzieć czy poczęstują krewnych w swoim mieszkaniu czy niezbędne będzie wynajęcie lokalu. Przyjęcie gości w domu jest najczęściej opcją wówczas, jeżeli urządzamy uroczysty obiad jedynie dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, jednakże to już nieczęste przypadki. Obiady komunijne przekształciły się w ostatnich czasach w duże wydarzenia rodzinne, w których bierze udział nawet do kilkudziesięciu gości, zatem często odbywają się w domach weselnych bądź restauracjach. Jeśli planujemy zarezerwować pojemny lokal, zalecamy zacząć poszukiwania sali, zaraz po tym jak będzie ogłoszona data przyjęcia sakramentu. W sezonie komunijnym dużym problemem może stać się również znalezienie wolnej firmy cateringowej, dlatego polecamy wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje z własnym, doświadczonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przygotowaniu menu na komunię. Ważne jest także to, żeby sala na przyjęcie komunijne umiejscowiona była tak, by przejazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był wygodny oraz szybki.

Organizacja komunii – pamiątkowe fotografie, ciekawe gry dla dzieci, upominki

Nie zapomnij wynająć fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak późniejszą zabawę gości. Zwyczajem stały się też aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię powinna zatem oferować zjawiskowe, zadbane pomieszczenia. Innym plusem będzie dostęp do przylegającego ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie uda się zorganizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Opcja wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich spora liczba, zalecamy zastanowić się nad wynajęciem animatora, który urozmaici dzieciom czas wciągającymi grami.
Naturalnie, goście obiadu komunijnego przyniosą podarki dla dziecka. Rodzice najczęściej zgadzają się na pełną dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek w zaproszeniu można napisać, że nie zgadzamy się na pewne rodzaje podarunków, przykładowo quada lub zabawki z motywami militarnymi.

Nasze dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]