Jak naprawić nieszczelne okna?

Jak naprawić nieszczelne okna?

Pragniesz poznać więcej informacji o uszczelnianiu okien? Wejdź na serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Stan techniczny okien ma znaczny wpływ na komfort domowników. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i chłodem, a także separują go od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, ze względu na pokaźne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z sugestią specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz na rok. Nie warto tego lekceważyć, bowiem po tym okresie ewentualne mankamenty mogą być już tak poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, ubytki energii.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych materiałów, polega najczęściej na ich regulacji (zwykle służy do tego umieszczona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, wysokimi i niskimi temperaturami, jak również wiatrem mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych dużych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]