Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

Implanty zębowe to najlepsza metoda na zastąpienie straconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów jednakowo dobrze sprawdzają się także w wypadku znacznych ubytków, a nawet bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeśli stosownie się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkanaście lat. Tak duża trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich wytworzenia. Z czego wykonuje się współczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na wstępie należy wspomnieć, iż implant zęba to jedynie ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, charakteryzującego się dużą trwałością. Jego bezsprzecznym atutem jest również fakt, iż nie wchodzi w reakcje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego używanie jest zatem całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, przetrwa kilkanaście lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów zębów?

Wachlarz tworzyw, z których wykonywane są korony jest szerszy. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębów z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a ponadto nie powoduje uczulenia. Implantologia oferuje też tańsze metalowe korony z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą uczuleniom. Najbardziej budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane głównie w miejsce tylnych zębów.