Implanty zębów – dlaczego warto się zdecydować?

Implanty zębów – dlaczego warto się zdecydować?

Niegdyś osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, aby używać sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście najlepsze wyjście, gdyż protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie będzie zbyt wygodne. Dlatego tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które są zdecydowanie bardziej komfortowe, ale także mają sporo innych zalet. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo rezultatów, minimalizując do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto zatem powiedzieć kilka zdań o tym, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębów, jakie typy są stosowane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wykona dla nas implanty zębowe.

Implanty zębów – jak wygląda zabieg?

Dziś implantologia stosuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm i trochę mniejsze, czyli 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia znaczące zmniejszenie okresu leczenia – pacjent nie notuje jakichkolwiek bólów już po 90 dniach. Do tej pory powinien wykorzystywać zimne kompresy, a bezpośrednio po operacji – wystrzegać się napojów alkoholowych, bardzo ciepłych potraw oraz palenia tytoniu. Ważne jest również stosowanie odpowiednich preparatów, które zmniejszają ból i opuchliznę.

Skuteczna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera spory wpływ na komfort codziennego funkcjonowania chorych – dlatego bardzo istotne okazuje się to, aby wybrać właściwego lekarza. Jak jednak uniknąć niemiłych niespodzianek oraz trudności zdrowotnych? Słusznie postąpimy powierzając wykonanie implantów zębowych stomatologowi z dużym stażem i korzystnymi recenzjami od dotychczasowych klientów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w Google nazwy gabinetu stomatologicznego z pewnością znajdziemy istotne informacje.