Coach kariery pomoże Ci odkryć najlepszą drogę rozwoju

Coach kariery pomoże Ci odkryć najlepszą drogę rozwoju

Potrzebujesz profesjonalnego doradztwa coacha biznesu? Wejdź na https://janklusak.pl.

Sektor zatrudnienia w ostatnich latach wymusza ciągłe dopasowywanie się do jego teraźniejszych warunków, a jednocześnie jest niezwykle konkurencyjny. W związku z tym tak znaczący jest nie tylko rozwój zawodowy indywidualnego pracownika, lecz również sprawna organizacja pracy wieloosobowych zespołów pracowników w przedsiębiorstwach. W takich działaniach najlepiej wesprzeć się wiedzą profesjonalnego coacha.

Kto korzysta z pomocy doradcy zawodowego?

Wykwalifikowany coach kariery pomaga poszerzyć zakres umiejętności danej osoby, przygotowuje ją na ewentualne zmiany i kolejne wyzwania zawodowe. Za sprawą wsparcia może ona dużo skuteczniej nabywać nowe kwalifikacje, co przekłada się na lepsze wyniki w pracy, ale również kreuje nowe perspektywy awansu. Coach koncentruje się na zamiarach oraz ambicjach klienta, dlatego sesje coachingowe zawsze mają charakter indywidualny, ukierunkowany na wykonanie uzgodnionych założeń. Kto często postanawia skorzystać z usług coacha kariery? To przede wszystkim dyrektorzy czy właściciele przedsiębiorstw, którzy chcą poszerzyć własne kompetencje w dziedzinie nadzoru i organizacji pracy.

Praca z coachem kariery – pierwszy kontakt i poznanie ambicji klienta

Fundamentem owocnej w pozytywne skutki pracy z coachem kariery, jest gruntowne zrozumienie klienta. Z tej przyczyny pierwsze spotkanie z coachem skupia się na precyzyjnym wyznaczeniu oczekiwań oraz aspiracji klienta, poznanie jego sytuacji zawodowej, kwalifikacji, najboleśniejszych niepowodzeń oraz największych zwycięstw zawodowych. Pozwala to określić, czy najodpowiedniejszą drogą rozwoju będzie doradztwo czy może coaching, jak również wybrać ilość i częstotliwość sesji potrzebnych do osiągnięcia zakładanych rezultatów. Wstępna rozmowa nie musi odbywać się z coachem twarzą w twarz – można połączyć się przez telefon lub komunikator. Po zakończeniu określonej ilości sesji coach sporządza podsumowanie. Wymienia w nim, które zamierzenia zostały osiągnięte, jak również czy niezbędna jest kontynuacja pracy.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]