Cechy najlepszego hostingu internetowego – poradnik

Cechy najlepszego hostingu internetowego – poradnik

Jeśli posiadasz firmę, to na pewno posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak istotny dla Twojego biznesu jest poprawnie dobrany hosting? Czym zatem powinien się charakteryzować najlepszy hosting dla firm?

Hosting internetowy – wybierz bezpieczeństwo i prędkość

Hosting internetowy, w szczególności ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być pewny, bezpieczny, szybki i gwarantować wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli prędkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego porzucenia strony, gdy ładuje się ona za długo. Po drugie, prędkość ładowania się strony stanowi jeden z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją kodu o obrazów czy eliminacją niepotrzebnych przekierowań w obrębie strony, równie znaczący dla czasu ładowania witryny ma także typ hostingu (współdzielony, dedykowany, VPS, bądź w chmurze), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym firmy powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny funkcjonować w sposób ciągły. Należy wybierać tych dostawców, którzy zapewniają bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten czynnik powinien być niezmiernie ważny dla sklepów internetowych, bowiem każda godzina niedostępności sklepu może rodzić wiele tysięcy strat.

Czym powinna charakteryzować się dobra usługa hostingowa?

W przypadku usługi hostingowej dla firm nie warto skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe z reguły charakteryzują się niską jakością, a nieraz zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych szukajmy hostingu gwarantującego całodobowe wsparcie techniczne doświadczonego zespołu. Istotne, aby reakcja na zgłoszenia potencjalnych awarii była także stosunkowo krótka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki przedłużenia ważności domeny skonstruowane w klarowny sposób. Nie zaniedbujmy także o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej winny być zabezpieczone stale aktualizowanym programem antywirusowym, w serwerowni powinny panować właściwe warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie w razie pojawienia się ognia), a backup danych powinien być wykonywany regularnie.