Biura rachunkowe i ich oferta

Biura rachunkowe i ich oferta

Prowadzenie własnej firmy to skomplikowane przedsięwzięcie wymagające uwzględnienia szeregu szczegółów. Pominięcie choćby jednego z nich mogłoby zakończyć się ogromnymi kłopotami. Pośród tych naprawdę istotnych znajduje się księgowość, zatem wiele przedsiębiorstw decyduje się na stworzenie własnego wydziału księgowości. Jednak dużo wygodniejszym wyjściem okazuje się być skorzystanie z pomocy biura rachunkowego, znalezienie którego dzisiaj nie jest żadnym problemem.

Jakie usługi świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe działające teraz w naszym kraju dysponują wyjątkowo szeroką oferta. Podejmują się prowadzenia tak księgowości uproszczonej, jak i pełnej. Biura rachunkowe zajmują się również obsługą kadrową oraz płacową. Mogą reprezentować firmę przed Urzędem Skarbowym, GUS, czy ZUS. Wykonują różnorodne raporty finansowe i oferują konsultacje księgowe. W zakres ich działalności wchodzi również rejestracja spółek oraz ich likwidacja. Mnóstwo biur rachunkowych powiększa jeszcze bardziej swoją ofertę, np. przez przygotowywanie elektronicznych wniosków do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie w przypadku firm, które podjęły decyzję o zatrudnieniu niepełnosprawnych pracowników.

Czemu warto zlecić księgowość biurom rachunkowych?

Zakładanie w firmie wydziału księgowości nie jest rozwiązaniem zbyt dobrym. Znacznie lepiej jest postawić na powierzenie prowadzenia ksiąg rachunkowych firmie zewnętrznej, tj. właśnie do biur rachunkowych. Jest to wyjątkowo zalecane w wypadku niewielkich stowarzyszeń, firm i fundacji, gdyż jest to o wiele bardziej opłacalne wyjście, a ponad to wiąże się z przeniesieniem odpowiedzialności na firmę z zewnątrz. Dzisiaj znalezienie dobrego biura rachunkowego oferującego usługi na najwyższej nie jest problemem.

Nasze dane kontaktowe:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]