Audyt SEO – jakie nieprawidłowości najczęściej ujawnia?

Audyt SEO – jakie nieprawidłowości najczęściej ujawnia?

Chcesz poznać więcej informacji o SEO audycie? Wejdź na https://seo4.net/audyt-stron-internetowych/.

Audyt – jak wskazuje internetowe wydanie Słownika Języka Polskiego PWN – to sprawdzenie spółki, firmy bądź przedsiębiorstwa pod kątem przeróżnych czynników, m.in finansowych i organizacyjnych, jak również analiza możliwości przyszłego rozwoju. Co, biorąc powyższe pod uwagę, oznacza więc audyt SEO? Jest to głęboka analiza strony www, oceniająca przeróżne jej aspekty, jak prędkość ładowania się witryny, tytuły i opisy meta, kod strony, hierarchię nagłówków i wiele innych elementów. Poza samym wyliczeniem błędów i uchybień, w dobrym audycie SEO powinny znaleźć się też instrukcje co do rozwiązania odnalezionych problemów.

Audyt SEO bada witrynę www pod względem treści na stronie, zgodności ze standardami W3C, dostępności, a także poprawności kodu. Poza tym sprawdzane jest również, czy strona jest przyjazna dla wyszukiwarek. Podsumowując, audyt SEO zamawia się w agencji, żeby znalazła ona wszelkie nieprawidłowości na stronie oraz – co najistotniejsze – zaleciła działania, które umożliwią ich naprawę.

Audyt SEO – płatny, a może darmowy?

Online jest masa stron i narzędzi, dzięki którym można prędko i bez ponoszenia żadnych kosztów przeprowadzić audyt SEO strony www. Pozytywy takiego rozwiązania? Cena i szybkość. Wady? Całkiem sporo. Wersje testowe lub też bezpłatne narzędzia z niewielką paletą funkcji, są bardzo niedoskonałe. Jeżeli już odnotują pewne uchybienia na stronie, to najczęściej nie wszystkie. Wiele problemów (m.in. w kodzie) uchwycić można tylko w trakcie analizy przeprowadzonej nie przez algorytm, a przez specjalistę w danym obszarze.

Na płatny audyt SEO realizowany przez agencję trzeba poczekać przeważnie od kilku dni do blisko miesiąca. Okres na przygotowanie dokumentu powinien zostać określony w umowie podpisanej z agencją, która zadeklarowała, iż go przeprowadzi. Taki audyt pozwoli wykryć wszelkie istotne problemy ukryte na stronie. Jeżeli strona została uruchomiona na bezpłatnym szablonie albo na platformie typu Magento czy Shoper, to rzeczy do poprawy może być sporo. Jeśli witryna powoli się wczytuje, a na ważne dla klienta frazy wyświetla się daleko poza pierwszą setką wyników wyszukiwania, to także są to sygnały, iż zlecenie zewnętrznej firmie SEO audytu jest dobrym pomysłem.

SEO audyt – co wykaże, jeżeli będzie wykonany dokładnie

Uważnie przeprowadzony audyt SEO może odkryć mnóstwo wad strony, w szczególności:

 • brak albo źle wykonana integracja z narzędziami Google (np. Google Analytics),
 • powody słabej widoczności witryny na frazy kluczowe,
 • faktyczna ilość zaindeksowanych podstron,
 • problemy z dostępnością witryny dla botów wyszukiwarek,
 • jakość kodu witryny,
 • nieprawidłowości w strukturze nagłówków,
 • niska jakość treści na stronie,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • brak tytułów i opisów meta,
 • błędy strony w wersji na komórki, takie jak zbyt wolne ładowanie się jakiś obrazów,
 • brak bądź niekompletna wizytówka Google Moja Firma,
 • wolne ładowanie się witryny w wersji mobilnej i desktopowej

.

Nasze dane kontaktowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]