Szalunki – obowiązkowy element na każdej budowie domu

Szalunki – obowiązkowy element na każdej budowie domu

Kup szalunki Kraków na abcszalunki.pl

Szalunki to to konstrukcja o charakterze tymczasowym, którą najczęściej wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona także z drewnianych płyt, które wykonana z drewna charakteryzującego się niższą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale tego typu działanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo właśnie tak inaczej nazywane są szalunki – sprawia, że mieszanka, która jest wylewana, zyskuje wymagany kształt. Szalunki usuwa się po zastygnięciu mieszanki. Wykorzystując szalunki, można także efektywnie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, gdy wylana mieszanka ostatecznie zastygnie.

Szalunki – jak się je robi?

Wszelkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac niezbędne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje zapełniony właściwie dobraną mieszanką betonu. W niektórych sytuacjach niezbędne jest użycie zbrojenia. Umieszcza się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmuje się dopiero wówczas,gdy mieszanka porządnie zastygnie. Na ogół niezbędne jest do tego od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonuje się na przykład w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu kolumn ogrodzeń i sufitów żelbetowych. Cechują się jak widać naprawdę szerokim zastosowaniem, a budowa bez ich użycia nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie moduły konieczne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są także specjalne podpory i dźwigary. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkie firmy budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takim wypadku wyjściem jest skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w dostarczaniu zakładom budowlanym dźwigarów, mocowań, a także sklejki.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]