Sklejki szalunkowe – zastosowanie w budownictwie

Sklejki szalunkowe – zastosowanie w budownictwie

Jeśli potrzebujesz sklejek szalunkowych, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Deski szalunkowe to najistotniejszy moduł szalunków. Tę rolę mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wytworzone z innego surowca, jednakże przeważnie stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem postawić budynki ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki znajdują również zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Dawniej w szalunkach na ogół używane były deski z bloków drewna. Te jednak były drogie, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – zwykle nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego w dzisiejszych czasach wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z przeróżnych gatunków drewna – zazwyczaj z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji używa się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny częstokroć stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Firmy budowlane posiadają zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma konieczności zakupu wszystkich elementów szalunków – można je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma służy też wynajmem innych akcesoriów niezbędnych do ustawienia szalunków – m.in. głowic i łączników.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]