Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Jeśli chcesz zamówić sklejkę Kraków, koniecznie wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe

Deski szalunkowe to kluczowy moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wyprodukowane z innego materiału, jakkolwiek najczęściej wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem wybudować obiekty z murami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki są również wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na wykonanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jest nam niezbędna, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Dawniej w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te jednak były drogie, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – przede wszystkim niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. Dlatego współcześnie używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z wielu gatunków drewna – zazwyczaj z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Spółki budowlane mają z reguły swoją sklejkę szalunkową wraz z elementami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich elementów szalunków – można je wynająć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma służy także wynajmem innych elementów potrzebnych do postawienia szalunków – m.in. głowic i łączników.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]