Piękne i solidne zadaszenia tarasowe – poznaj ich zalety

Piękne i solidne zadaszenia tarasowe – poznaj ich zalety

Dalsze informacje o pergoli lamelowej w Warszawie.

Masz własny dom z dużym ogrodem i zastanawiasz się jak wydajnie spożytkować tę przestrzeń, by stała się funkcjonalna do granic możliwości? Pragniesz spędzać mnóstwo godzin poza domem, nie tylko w pogodne dni? Odpowiedzią dla Ciebie jest montaż zadaszenia tarasowego lub wolno stojącej pergoli ogrodowej, pozwolą Ci korzystać z takiego odpoczynku niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Zadaszenie tarasowe – ochrona przed słońcem oraz deszczem

Pergole mogą być elementem całorocznym bądź mobilnym, czyli składanym i rozkładanym zależnie od potrzeb, jednak użytkownicy prywatni zwykle wybierają to pierwsze rozwiązanie. Pergola zamontowana do ściany budynku formuje zadaszony taras, co często pokaźnie powiększa przestrzeń użytkową obiektu. Pergola tarasowa chroni mieszkańców i umieszczone pod nią meble przed deszczem oraz słońcem. Wiele obecnych w sprzedaży projektów pergoli tarasowych można zamontować nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako osobną zabudowę zintegrowaną z przestrzenią ogrodu. Trzeba dodać, iż niektóre modele pergoli tarasowych można zamontować też w przestrzeni między dwiema ścianami. Obecnie pergole tarasowe produkowane są z odpornych na korozję i solidnych aluminium oraz stali nierdzewnej. Zadaszenia całkowicie drewniane są już rzadkością.

Najnowsze modele zadaszeń i pergoli tarasowych dają niesłychanie szerokie możliwości przystosowania ich pod kątem wielkości oraz koloru i rodzaju poszycia. Osoby niezmiernie wymagające bez problemu znajdą również zadaszenia zaopatrzone w liczne udogodnienia, np. oświetlenie LED, wydajne systemy odprowadzania deszczówki, a nawet promienniki ciepła. Sterowanie zadaszeniem za pomocą pilota to obecnie standard, chociaż wciąż sprzedawane są modele ustawiane manualnie.

Pergola materiałowa i lamelowa – czym się różnią

Ci, którzy postanowili o budowie pergoli tarasowej mają do wyboru dwa rodzaje zadaszenia – lamelowe i materiałowe. W pergoli lamelowej zadaszenie zbudowane jest z lameli, czyli “piór” działających zupełnie jak żaluzje. Użytkownik może zmieniać kąt nachylenia lameli, regulując tą drogą intensywność światła przenikającego przez zadaszenie bądź całkiem je zamknąć. Natomiast w pergolach materiałowych pokrycie dachowe wykonane jest z tkaniny (najczęściej jest to wodoodporna i trwała tkanina PCV), które przesuwa się horyzontalnie. Zadaszenie da się całkiem zamknąć lub otworzyć, ewentualnie zostawić je częściowo odkryte. Każda z tych opcji doskonale się sprawdzają, zatem wybór jednego z tych rozwiązania jest zależny w pełni od preferencji zamawiającego i jego indywidualnych potrzeb.

Nasze dane kontaktowe:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]