Okna i drzwi aluminiowe – zalety stolarki tego typu

Okna i drzwi aluminiowe – zalety stolarki tego typu

Chcesz zamówić drzwi aluminiowe z Niepołomic? Sprawdź mtsdom.pl.

Aluminium jest metalem niezwykle popularnym w budownictwie, z którego coraz częściej produkuje się okna oraz drzwi, stanowiące alternatywę dla tradycyjnej stolarki drewnianej lub tej z PVC. Do tej pory drzwi oraz okna aluminiowe z reguły montowane były w sklepach, w biurowcach i w obiektach użyteczności publicznej, lecz aktualnie stosowane są też przy budowie domów prywatnych.

Dlaczego warto wybrać okna i drzwi aluminiowe?

Okna aluminiowe – duże przeszklenia to więcej światła słonecznego w wnętrzach

Okna i drzwi aluminiowe są bezkonkurencyjne, gdy mowa o wielkopowierzchniowych konstrukcjach. To dlatego jest tak często stosowana w projektach architektów biurowców – umożliwia wzniesienie obiektów, w których przeszklenia stanowią przeważającą część elewacji. Ten styl budownictwa przyjął się również w budownictwie prywatnym – w ostatnim czasie popularność zyskują nowoczesne domy jednorodzinne, w których wykorzystuje się okna oraz drzwi z aluminium do stworzenia przeszklonych ścian. W ten sposób do wnętrz dociera więcej światła słonecznego, a domownicy mogą napawać się widokiem otaczającej ich przyrody.

Ważnymi zaletami budulca jakim jest aluminium jest jego wysoka odporność na korozję oraz oddziaływanie wilgoci i promieniowania UV, a także jego plastyczność i lekkość. Umożliwia to budowę dużych, stabilnych przeszkleń, nierzadko o dość niestandardowych kształtach. Warto podkreślić, iż współczesne wyroby stolarki z aluminium wyróżniają się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła.

MTS Dom – producent systemów fasadowych i okienno-drzwiowych

Polski producent drzwi oraz okien aluminiowych, spółka MTS Dom z Niepołomic, działa na rynku od przeszło dwóch dekad. Oferta spółki jest nadzwyczaj bogata. To m.in. systemy okienno-drzwiowe, fasadowe i przesuwane. W ofercie tego producenta znajdują się również systemy dodatkowe, jak konstrukcje nośne balustrad albo ramy wypełnione siatką, instalowane na oknach, drzwiach i witrynach, które stanowią zaporę chroniącą pomieszczenia przed owadami. Artykuły MTS Dom dostępne są w ogromnej gamie barw, m.in. w palecie RAL i w kolorach strukturalnych oraz drewnopodobnych, toteż bez problemu można wybrać odpowiedni kolor produktu do dowolnego projektu.

Nasze dane kontaktowe:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]