Nowoczesne okna drewniane

Nowoczesne okna drewniane

Chcesz nabyć okna drewniane Małopolska? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Okna drewniane przez wieki były najchętniej stosowanym rodzajem okien. Później były wyparte przez te wyprodukowane z plastiku, jednak dziś na powrót zwracamy uwagę na ich zalety. Dobrze zrobione oraz konserwowane okna drewniane mogą wszak posłużyć znacznie więcej lat niż okna z PCV, przy czym ich kupno pochłonie podobną sumę. Oprócz tego w poszczególnych sytuacjach ich wykorzystanie okaże się niezbędne – niekiedy po prostu nie sposób zdecydować się na któryś z bardziej nowoczesnych typów. W jakich sytuacjach zatem należy je wybrać? Z jakich materiałów są produkowane?

Produkcja okien drewnianych

Okna drewniane produkowane są tylko z wybranych rodzajów drewna. Aktualnie zazwyczaj wykorzystuje się sosnę, jesion i dąb. Z uwagi na odporność na wodę oraz promienie słoneczne, wytwórcy stolarki okiennej nierzadko wykorzystują drewno spoza Starego Kontynentu – meranti, mahoń lub teak. Te drugie są nieco droższe, lecz należy pamiętać, że potrzebują mniej intensywnych konserwacji oraz lepiej radzą sobie w trudnych warunkach. Dla wielu klientów ich plusem będzie także fakt, iż często prezentują się ciekawiej niż modele wykonane z europejskich rodzajów drewna.

Okna drewniane – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako alternatywa dla produktów plastikowych – będą w porównaniu z nimi mniej kosztowne, a sprawdzą się równie dobrze. Okna drewniane, a przede wszystkim skrzynkowe, są również stosowane do rekonstrukcji wiekowych budynków. Wykorzystanie innych surowców będzie bowiem skutkować trudnościami w kontaktach ze służbami budowlanymi – kończącymi się nawet dużymi mandatami.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]