Jak znaleźć bezpieczne rusztowania?

Jak znaleźć bezpieczne rusztowania?

Rusztowania to jedne z najistotniejszych elementów wyposażenia ekip remontowych. Umożliwiają bezproblemowe dojście do najwyżej położonych pięter budynków, nie stwarzając przy tym niebezpieczeństwa dla pracujących na wysokości osób. Dzięki nim renowacje zabytkowych świątyń, bloków czy wieżowców są o wiele prostsze niż dawniej. Rusztowania są również wykorzystywane przez ekipy zajmujące się czyszczeniem szyb oraz konserwacją linii wysokiego napięcia. Używane są również w przemyśle chemicznym. Obok rusztowań stacjonarnych dostępne są również modele przesuwane – przydatne szczególnie przy robotach obejmujących spore obiekty.

Rusztowania ze stali oraz aluminiowe

Niegdyś rusztowania produkowane były zwłaszcza z drewna. Takie modele były co prawna lekkie, jednak niezbyt solidne, co sprawiało, że przy każdym projekcie konieczne były przynajmniej drobne naprawy. Do dziś na Dalekim Wschodzie rusztowania robi się z bambusa. Obecnie najpopularniejszym typem rusztowań okazują się te zrobione ze stali, bo jest surowcem solidnym, a jednocześnie dość lekkim. Jeszcze lżejsze jest aluminium, a te wykorzystuje się przede wszystkim do produkcji rusztowań przesuwanych, które powinny być jak najlżejsze.

O czym nie zapominać przy wynajmie rusztowań?

Ze względu na ochronę ludzi pracujących na rusztowaniach, bardzo ważne okazuje się to, od kogo je wynajmiemy. Należy wybierać przede wszystkim ekipy ze świetną opinią oraz polecane przez wcześniejszych klientów. Sprawdźmy też, czy interesująca nas firma oferuje oprócz tego złożenie oraz rozłożenie rusztowań – jest to bowiem zlecenie, do jakiego potrzebne są duże kwalifikacje, a należy pamiętać, że w dużej mierze wpływa to na bezpieczeństwo przebywających na wysokości osób. Ceny wypożyczenia rusztowań są naprawdę różne i biorą się z okresu ich udostępnienia, metrażu rusztowań i innych czynników.