Baseny kąpielowe i akcesoria – co można wybrać?

Baseny kąpielowe i akcesoria – co można wybrać?

Więcej szczegółów o basenach kąpielowych

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z prestiżem, lecz jest to też wielka przyjemność, sposób na relaks bądź na uprawianie sportu. Na basen więc na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i konserwowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład dla salonów spa lub pływalni, a także baseny prywatne – wewnętrzne, ogrodowe bądź przydomowe. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wilgotności powietrza czy odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybór profesjonalistów jest zatem kluczowy do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna liczba typów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, świetne dla pasjonatów pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można postawić na proste rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co dekoruje też halę basenową lub ogród. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do wypoczynku, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Takich możliwości jest jednak znacznie więcej – jedne podwyższają walory użytkowe basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasze dane kontaktowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]