Atuty okien drewnianych

Atuty okien drewnianych

Więcej informacji o okna drewniane producent

Drewniane okna powszechnie preferowane bywają nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, ale także na ich wysoką jakość. Ten ekologiczny materiał daje piękny wygląd, który pozostaje niezmienny przez długie lata. Jednakże nie tylko estetyka jest ważną zaletą tego rodzaju okien. Jakie są pozostałe powody, dla których jest to dobry wybór, nawet jeżeli ich koszt jest czasem wyższy niż okien z PCV?

Okna drewniane – wyjątkowy charakter

Każdy wielbiciel drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych mających związek z aranżacją domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, który zaprowadza w otoczeniu materiał ten. Można też wybierać spośród wielu gatunków drewna, które miewają różny wygląd, odcienie czy też rozmaitą fakturę, co stwarza duże możliwości jeśli idzie o aranżację oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest też zdecydowanie przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z domową przytulnością, może być więc idealnym materiałem do wytwarzania różnych rodzajów elementów dekoracyjnych.

Pozostałe istotne zalety okien drewnianych

Ten ekologiczny materiał daje olbrzymie możliwości jeśli idzie o wykonywanie okien. Miewają one przeróżny wygląd i styl. Drewno można malować na dowolne kolory, a także poddawać obróbce, tworząc niepowtarzalne wzory. Tylko drewno może być wykorzystywane do odnowy zabytkowych budowli, doskonale sprawdza się również w domach osób mających alergie. Nie posiada żadnych szkodliwych substancji, a nawet dobrze działa na zdrowie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych plusów można jeszcze dodać to, że znanych jest bardzo dużo skutecznych sposobów wydłużania trwałości drewnianych okien, a także to, iż materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno gdy wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, który to proces jest dość łatwy oraz nie szkodzi atmosferze. Zalety te powodują, iż okna z drewna są bardziej godne polecenia niż produkty wykonywane z plastiku czy PCV.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]