Armatura kwasoodporna ze specjalnej stali

Armatura kwasoodporna ze specjalnej stali

Znajdź armaturę kwasoodporną.

W domowej toalecie w stu procentach sprawdzi się armatura, która będzie wytrzymała na korozję. W wielu sytuacjach wymagane są jednak o wiele korzystniejsze właściwości stali, z której wykonana jest używana armatura. Jest tak na przykład w zakładach, w których wytwarza się dobra z użyciem substancji żrących – jak nawozy lub farby. By dostarczyć je w odpowiednie lokalizacje fabryki, należy wtedy użyć armatury pozwalającej na stworzenie instalacji odpornej na wpływ kwasów. Na szczęście w sklepach kupimy wiele produktów, dzięki którym okaże się to osiągalne. Z czego więc wykonana bywa armatura kwasoodporna? Które elementy dostępne są w katalogach wytwórców? Gdzie je kupić?

Z czego wyprodukowana jest armatura kwasoodporna?

Na rynku znajdziemy najróżniejsze części armatury kwasowej – między innymi krany, łączniki, czwórniki a także redukcje czy rozety. Niezależnie od tego, które będą to części, kluczowe będzie to, z którego materiału są wykonane. By zapewnić absolutną odporność na działanie kwasów, wykorzystuje się w szczególności specjalne typy stali nierdzewnej. Zazwyczaj armatura kwasoodporna wyprodukowana bywa zatem ze stali kwasowej, a tą otrzymuje się przez znaczną domieszkę niklu oraz chromu. Ten materiał jest wytrzymały na działanie wszystkich kwasów o mocy mniejszej niż H2SO4.

Armatura kwasoodporna – kup w internecie

Armaturę kwasoodporną możemy nabyć na przykład w zwykłych sklepach z artykułami metalowymi. Takie wyjście ma jednak wiele wad. Najważniejszym z nich są rzecz jasna duże koszty zakupu, a te powodują, iż montaż kompletnej sieci potrafi stać się dużym wydatkiem. Oprócz tego nie zawsze kupimy tam części, których potrzebujemy. Z tego powodu dobrze nabyć armaturę kwasoodporną w sklepach internetowych, które proponują po pierwsze spory katalog elementów, ale także zazwyczaj niższe ceny.

Nasze dane kontaktowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]