Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Jeśli szukasz ściągu szalunkowego, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie moduły wykorzystuje się podczas szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Aby szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były ustawione we właściwy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują aktualnie mnóstwo elementów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, nakrętki, rurki dystansowe, korki i stożki oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować stosowny odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako zaczepy pozwalające związać szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią także dystanse, dzięki którym możliwe jest utrzymanie odpowiedniej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można nie uwzględnić też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato wyposażonych sklepach internetowych. Witryny internetowe oferują wysokiej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Rasto czy Peri i są dostępne w przystępnych cenach.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]