Projektowanie gabinetów lekarskich. O czym trzeba pamiętać aranżując gabinet?

Projektowanie gabinetów lekarskich. O czym trzeba pamiętać aranżując gabinet?

Zajrzyj tu jeśli potrzebujesz zlecić projektowanie wnętrz gabinetów lekarskich.

Planowanie gabinetu lekarskiego to nie wyłącznie kwestia estetyki oraz wizerunku, ale też wiedzy. Porządnie zaprojektowany gabinet musi gwarantować komfort zarówno pacjentom, jak również personelowi, jednak też spełniać standardy. O czym należy wiedzieć, urządzając gabinet i komu warto to zadanie zlecić?

Planowanie gabinetów lekarskich – nie taka łatwa sprawa

Porządnie zaprojektowany gabinet lekarski musi spełniać kilka warunków:

  • być wygodny dla pacjentów oraz dla lekarzy,
  • zapewniać bezpieczeństwo świadczonych usług,
  • ładnie się prezentować,
  • spełniać normy.

Gabinet lekarski jako miejsce użyteczności publicznej musi być zaprojektowany zgodnie z rozporządzeniami. To oznacza, iż:

  • minimalna przestrzeń gabinetu musi mieć 12 m2 dla indywidualnej praktyki lekarskiej i gabinetu stomatologicznego lub 15 m2 dla gabinetu lekarza rodzinnego,
  • drzwi do gabinetu powinny mieć min. 95 cm szerokości,
  • łazienka powinna mieć taką powierzchnię, która umożliwia całkowity obrót wózka inwalidzkiego,
  • posadzka musi być antypoślizgowa, łatwo zmywalna, odporna na działanie specjalistycznych środków chemicznych oraz niechłonąca środków organicznych,
  • ściany w sąsiedztwie ujęcia wodnego muszą być zabezpieczone do wysokości 1,6 m nawierzchnią trwałą oraz nienasiąkliwą.

Planowanie wnętrz gabinetów medycznych – komu je zlecić?

Znajomość przepisów to nie wszystko. Osoby specjalizujące się w projektowaniu wnętrz gabinetów medycznych to naturalnie dzięki własnemu obszernemu doświadczeniu doskonale wiedzą, które materiały zastosować, aby pomieszczenie spełniało standardy, a jednocześnie prezentowało się estetycznie i jednocześnie możliwie jak najbardziej przytulnie. Profesjonaliści od aranżacji gabinetu lekarskiego mają też świadomość, które kolory zastosować, żeby wywołać pozytywne emocje u pacjentów i personelu.

Obok estetyki nadzwyczaj istotna jest również ergonomiczność – odpowiednio i profesjonalnie zaprojektowany gabinet lekarski powinien być bezpieczny i komfortowy.

Nasze dane kontaktowe:
Medic Design
ul. Łukasiewicza 1/A16
31-429 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]