Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – pozbądź się zanieczyszczeń

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – pozbądź się zanieczyszczeń

Próżno szukać kogoś, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie świeżości nadają jony ujemne tworzące się m.in. w wyniku naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a także są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, łagodzą przykre zapachy oraz pomyślnie oddziałują na nasze zdrowie i otoczenie.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja może zachodzić w wyniku wyładowania elektrycznego, wydzielania się ogromnej ilości ciepła bądź wpływu silnego pola magnetycznego. Dzisiaj większość z nas przebywa w otoczeniu setek urządzeń, takich jak kopiarki, laptopy czy ekrany, które emitują pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Zdrowe jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, powstają przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach mocno zurbanizowanych z roku na rok jest coraz mniejsza. Dlatego aby znowu odczuć rześką i czystą atmosferę w domu, powinno się użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zalety

Jonizacja stosowana jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga zatrzymać pyły zawieszone PM2.5 i 10, dym z papierosów czy niebezpieczne mikroorganizmy i wirusy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio wypocząć i oddychać pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemnie zjonizowane powietrze niweluje poczucie ustawicznego zmęczenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną, poleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w instytucjach publicznych, biurach, przychodniach medycznych czy placówkach oświaty, a więc tam, gdzie kluczowe jest skupienie się na realizowanych obowiązkach.