Dużo grasz na komputerze? Powinieneś kupić fotel gamingowy

Dużo grasz na komputerze? Powinieneś kupić fotel gamingowy

Oglądając reklamy salonów meblowych coraz częściej znajdziemy w ich ofercie działy prezentujące fotele dla graczy. Szereg klientów zazwyczaj nie pojmuje różnic między fotelami do grania a fotelami biurowymi, ale zapaleni gamerzy wiedzą, iż odpowiedni fotel gamingowy jest niezastąpiony, bowiem zauważalnie podnosi komfort grania.

Dobre podparcie i komfort – fotele gamingowe

Przez minione trzydzieści lat gry komputerowe zdobyły niesamowitą popularność i błyskawicznie przeniosły się z salonów gier do domów graczy. Zaistniał także e-sport i coraz większa ilość osób nie tylko po prostu wpada w świat gier dla rozrywki, a wręcz przesiaduje przed komputerem tysiące godzin w roku trenując do zbliżających się turniejów. Z tej przyczyny konieczne im są specjalnie zaprojektowane fotele gamingowe, których głównym zadaniem jest zagwarantowanie graczom solidnego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego komfortu podczas kilkugodzinnych sesji. Co więc wziąć pod uwagę kupując fotel dla gracza? W pierwszej kolejności sprawdź, w jakim zakresie umożliwia on regulację poszczególnych modułów wpływających na jego ergonomię, m.in. na wysokość siedziska, podłokietników i zagłówka, rozstawienie poduszek na wysokości łopatek i lędźwi oraz kąt minimalnego i maksymalnego odchylenia oparcia. Ważne są też surowce z jakich wyprodukowany został taki fotel – musi być wytrzymały na ogromne obciążenia, stabilmny, a na obszarach stykających się z ciałem gracza (np. na podłokietnikach) powinien być pokryty materiałem, który nie doprowadzi do zadrapania czy zaczerwienienia skóry.

Koszt krzeseł dla graczy

Cena krzesła dla gracza jest wysoka – koszt najtańszych produktów tego rodzaju oscyluje na poziomie 350 zł, z kolei w przypadku modeli od uznanych producentów nierzadko mocno przekracza granicę 1000 zł. Skąd wynika taki wachlarz cen? Najtańsze modele foteli gamingowych zwykle posiadają niewielką możliwość regulacji i są wykonane z tworzyw gorszej jakości, jednakże bez trudu zaspokoją wymagania graczy, którzy przesiadują przed ekranem po kilkanaście godzin w tygodniu. Fotele przeznaczone dla zawodowych graczy mają szerszy zakres regulacji indywidualnych modułów, są często pokryte bardzo wytrzymałą naturalną skórą, mogą wytrzymać ogromne obciążenia (nawet do 120 kilogramów!) oraz mają takie udogodnienia, jak podnóżki, skrytki na drobiazgi bądź uchwyty na napoje.