Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Panele podłogowe drewniane znajdziesz na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich montaż zajmuje dosłownie parę chwil, a wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Przeczytaj artykuł, w którym wyjaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej montować na niezbyt wilgotnym gruncie – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Nie wolno zapominać także o właściwej izolacji – najlepiej nada się do tego folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli kupionych tego samego dnia – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na dwie doby – dzięki temu wszystkie wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Układanie paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, pamiętaj o najważniejszym – panele podłogowe najlepiej montować zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed ich położeniem, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem potem trudniej będzie je reklamować. Nie zapominaj o temperaturze podłoża, która musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Zepniesz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym pracować

Tak, jak inne wyroby drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany ciepła w pokoju. Musisz więc zostawić dylatacje o rozmiarze minimum jednego centymetra – do ich zakrycia doskonale nadają się listwy podłogowe.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]