Dom bez dymu, wirusów i kurzu – o oczyszczaczu powietrza

Dom bez dymu, wirusów i kurzu – o oczyszczaczu powietrza

Społeczeństwo powoli przekonuje się, jak ważna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: sadzę, spaliny pojazdów, pyłki kwiatów, roztocza czy wirusy i bakterie. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub biurze?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele zanieczyszczeń wyeliminują?

W dzisiejszych czasach najodpowiedniejszym wyjściem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. To urządzenie upora się zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Urządzenia o wysokiej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wyłapują niemalże wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może być znacznie efektywniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia najwyższy poziom filtracji. Wychwytują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co usuwa sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i ekspresowo eliminuje również wirusa grypy, co zaświadczają wykonane badania. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby okresowej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, a jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są energooszczędne oraz proste w użyciu.