Zamienniki kapsułek do Nespresso

Zamienniki kapsułek do Nespresso

Chcesz kupić kapsułki do ekspresu Nespresso? Kliknij tutaj

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych miłośników. Aktualnie jest to marka znana na całym świecie, a urządzenia z tym systemem produkuje wiele uznanych firm.

Czy istnieją kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kawy w kapsułkach od jednego producenta. To bezzasadna obawa. Patent na ten typ kapsułek wygasł kilka lat temu więc w tej chwili w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce firm jest włoska Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu arabiki i robusty. Kolejnym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Firenze, Venezia, Roma i Trieste. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty prażonych orzechów, czekolady czy orzechów laskowych. Inni cenieni włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, Amaretto, Crema czy Intense).

Zamienniki kapsułek Nespresso również od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso wytwarza również polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Lungo czy Classico Italiano, w tym również kawy aromatyzowane – Hazelnut, Vanilla, Chocolate i Carmel.

Podstawowe opakowania obecne w większości sklepów zawierają zwykle 10 szt kawy w kapsułkach. Jednakże dla odbiorców, zamawiających kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali też zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala znacznie obniżyć koszt napoju. W przypadku, gdy klient ma wątpliwości, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie powinien zwrócić się po dodatkową informację do właściciela sklepu.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]