Zaczepy elektromagnetyczne – do czego służą?

Zaczepy elektromagnetyczne – do czego służą?

Elektrozaczepy są istotnym elementem konstrukcyjny drzwi wejściowych, furtek oraz instalacji domofonowych zarówno w blokach, domach prywatnych, zakładach pracy, jak i biurowcach. W jaki sposób działają i z czego są wykonane współczesne zaczepy elektromagnetyczne?

Zaczepy elektromagnetyczne – stawiaj na pełne bezpieczeństwo

Elektrozaczep umożliwia zdalne otwieranie i zamykanie furtek oraz drzwi, co strzeże nieruchomość lub wybrane pomieszczenia przez ingerencją jednostek niepowołanych. Elektrozaczepy są często wykorzystywane na klatkach schodowych budynków mieszkalnych, przy bramkach domów jednorodzinnych, a także w innego typu budynkach wymagających zabezpieczenia. Z uwagi na to, iż zaczepy elektromagnetyczne są zwykle montowane na zewnątrz obiektów, dostępne na rynku produkty wytworzone są z najwyższej klasy metalu niepodatnego na rdzę i negatywny wpływ czynników pogodowych. Nader istotna jest także wytrzymałość tych elementów, są one bowiem poddawane naciskom o sporej sile – w przypadku zaczepów elektromagnetycznych wykorzystywanych przy systemach ciężkich powinny wytrzymać nacisk nawet do 1000 kg, zaś w warunkach domowych wystarczy do 0,3 tony.

Zaczepy elektromagnetyczne – jak dobrać idealny model?

Rodzaj zaczepu elektromagnetycznego należy dostosować do typu drzwi oraz profilu ościeżnicy. W sprzedaży znajdziemy zaczepy elektromagnetyczne do drzwi prawych, lewych, a także modele do zastosowania przy drzwiach dwuskrzydłowych. Pomijając powyższe kupić możemy produkty długie, krótkie, kątowe, płaskie, z wyłącznikiem i pamięcią. Dzisiejsze modele dysponują także funkcją pozwalającą na czasowe pozostawienie otwartych drzwi.