Wyroby ze stali kwasoodpornej – zastosowanie

Wyroby ze stali kwasoodpornej – zastosowanie

Stal nierdzewna ma dużo istotnych cech powodujących, iż jest używana w szerokim zakresie. Jej nadrzędny atut to z całą pewnością niepodatność na utlenianie się, która nie tylko zapewnia solidność wykonanych z niej sprzętów, ale również umożliwia im kontakt z cieczami oraz wilgotnymi materiałami. Prócz tego stal nierdzewna jest obojętna chemicznie, co znaczy, że nie wchodzi w reakcje z substancjami o kwaśnym odczynie, a spis jej zalet uzupełnia gładka powierzchnia uniemożliwiająca rozwój mikroorganizmów.

Wyroby ze stali kwasoodpornej dla branży kosmetycznej i spożywczej

Bezpieczeństwo mikrobiologiczne oraz Stabilność chemiczna sprawiają, że stal nierdzewna to perfekcyjny budulec dla przemysłu spożywczego. Wyroby ze stali kwasoodpornej są chętnie używane przez fabryki przetwórstwa, które używają ich w toku wytwarzania i przechowywania artykułów spożywczych. W browarach oraz zakładach piekarskich wyroby ze stali nierdzewnej stosuje się w charakterze pojemników fermentacyjnych. Surowiec ten jest także stosowany na co dzień w przemyśle kosmetycznym i przez firmy zajmujące się pozyskiwaniem i dystrybucją paliw, rozpuszczalników i innych chemikaliów.

Wyroby ze stali nierdzewnej – niezastąpione w branży budowlanej

Odporność na niesprzyjające czynniki atmosferyczne (wilgoć, kwaśne deszcze czy niskie i wysokie temperatury) sprawia, że wyroby ze stali nierdzewnej świetnie zdadzą egzamin na zewnątrz posesji (na przykład jako balustrady balkonowe) oraz na pływalniach (mowa o barierkach i drabinkach). Z uwagi na elegancką estetykę, jednakowo dobrze sprawdzają się także wewnątrz budynków – na przykład na klatkach schodowych. Poza tym jałowość stali nierdzewnej pozwala na używanie jej w gabinetach medycznych oraz ambulatoriach.