Wygodne biustonosze na lato – co wybrać?

Wygodne biustonosze na lato – co wybrać?

Ze względu na wysokie temperatury latem wiele osób wymienia nie tylko garderobę, ale również nosi inną bieliznę. Warto wybierać modele z bardziej przewiewnych tkanin lub inaczej uszyte, tak aby móc swobodnie oddychać nawet w największe upały. Na jakie modele biustonosza warto postawić w tym sezonie?

Biustonosz na lato – nosić czy nie?

Niezależnie od kształtu i rozmiaru piersi, nie ma konieczności noszenia stanika. Biustonosze mogą być wygodną i estetyczną częścią stroju, lecz jeśli w upalne dni lub w domowym zaciszu staje się on uciążliwy, bez problemu można go zdjąć. Dobrze dopasowany stanik na lato powinien być praktycznie niewyczuwalny, wykonany z przewiewnych materiałów i odpowiednio podtrzymujący nawet większego rozmiaru biust.

Które biustonosze latem są najwygodniejsze?

Jeżeli kobieta jest zdecydowana na noszenie stanika latem, może wybierać spośród kilku modeli. Biustonosz miękki typu bralette stanowi świetną alternatywę dla nienoszenia żadnego. To koronkowy lub ażurowy top, zwykle pozbawiony zapięć – jest wkładany przez głowę jak koszulka. Dzięki temu jest bardzo wygodny, lekki i praktycznie nieodczuwalny. Dzięki wykorzystaniu efektownych materiałów może również stanowić modny dodatek. Ze względu na miękką konstrukcję, lepiej sprawdza się dla małych i średnich biustów. Dla pań o większych piersiach lepszym wyborem będzie biustonosz soft. Miseczki pozostają miękkie, lecz konstrukcja jest stabilniejsza. Dzięki temu większy biust pozostaje dobrze podparty. Może być on wykonany z naturalnych tkanin, które pozostają przewiewne nawet podczas gorących dni. Jeśli jednak istotne jest, aby biustonosz modelował kształt piersi w większym stopniu niż miękkie miseczki bralette i soft, warto zainteresować się stanikiem o miseczkach formowanych termicznie. Dzięki wykorzystaniu lekkiego i stabilnego materiału, tego rodzaju biustonosz sprawdzi się świetnie zarówno podczas ciepłych dni, jak i na co dzień.

Biustonosz soft czy sem soft – który lepszy?

Biustonosze soft są wykonane w całości z miękkiego materiału. W większości przypadków to oddychające tkaniny, idealne na lato. Dzięki zastosowaniu koronkowego wykończenia, tego rodzaju biustonosze są szczególnie lubiane przez kobiety preferujące elegancki styl na co dzień. Sprawdzi się on zarówno do małych, jak i tych większych biustów. Jeśli jednak z powodu kształtu biustu, ubrania lub osobistych preferencji konieczne jest minimalnie większe usztywnienie, warto wybrać biustonosz semi soft. Posiada on usztywnienie w dolnej części miseczki. Dzięki temu delikatnie modeluje kształt piersi.

[artykuł partnerski]