Świeczniki solne oraz ich cechy lecznicze

Świeczniki solne oraz ich cechy lecznicze

Świeczniki solne kupisz na ogrodysolne.pl.

Lampy solne już od lat goszczą w naszych salonach czy sypialniach. Jednak czy jesteś przekonany, że podobne właściwości mają także świeczniki solne, w których umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w różnych kształtach i kolorach oraz sprawdzają się cudownie zarówno w mieszkaniu, jak i salonach SPA czy beauty.

Czym są świeczniki solne?

Świeczniki solne są produkowane z kawałków soli himalajskiej, wywodzącej się z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta wyjątkowa sól charakteryzuje się różowym zabarwieniem, jaki dodaje świecznikom subtelności i ciepła. Każdy świecznik jest niestereotypowy, inaczej posiada indywidualny charakter.

Jak działa świecznik solny?

Świeczniki solne tworzą piękny element dekoracyjny. Ich delikatne światło tworzy miłą atmosferę, idealną do relaksu czy romantycznej kolacji. Jednak czy wiesz, iż poprawiają także jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy umieszczamy zapaloną świecę wewnątrz świecznika solnego, ciepło emitowane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja atmosfery. Jony ujemne przyciągają cząstki zanieczyszczeń, takie jak pył, drobnoustroje lub alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne – korzyści dla pełnego zdrowia

W jaki sposób świeczniki solne są w stanie pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najważniejsze są ich trzy atrybuty: Oczyszczanie atmosfery: jony ujemne emitowane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym otoczeniu. Redukcja stresu: subtelne światło świecznika solnego ma prawo pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie psychiczne. Neutralizacja elektrosmogu: niektórzy wskazują również, iż jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane przez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w różnych miejscach, takich jak salon, sypialnia, łazienka lub gabinet. Należałoby jednak pamiętać, by korzystać z naturalnych, nietrujących świec, najlepiej posiadających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Nasze dane kontaktowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]