Środki odkażające – pozbądź się bakterii i wirusów

Środki odkażające – pozbądź się bakterii i wirusów

Zobacz, gdzie nabyć środki odkażające

Profesjonalne środki dezynfekujące pomagają zachować czystość różnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są używane? Kiedy należy się w nie zaopatrzyć?

Środki antyseptyczne – działanie i ich skład

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników, które mogą mieć negatywne oddziaływanie na zdrowie człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Profesjonalne preparaty są uzupełnione o składniki eliminujące bakterie oraz inne drobnoustroje. W skład środków antyseptycznych zazwyczaj wchodzi nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, chlor, aldehydy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, jak również wiele innych komponentów. Do najczęściej stosowanych preparatów należą oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), żele, chusteczki do dezynfekcji oraz płyny w sprayu.

Środki antyseptyczne – przeznaczenie

Środki odkażające wykorzystywane są zawsze tam, gdzie wymagane jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania podłóg, toalet, urządzeń sanitarnych, blatów, znajdują też zastosowanie przy czyszczeniu maszynek do mięsa, sztućców, krajalnic, blenderów oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dostosowanie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]