Sklep internetowy z roletami – znajdź rozwiązanie dla swojego mieszkania

Sklep internetowy z roletami – znajdź rozwiązanie dla swojego mieszkania

W przeciwieństwie do mieszkańców Skandynawii, w Polsce przyzwyczailiśmy się do zasłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, ale także pozwala to decydować o ilości światła docierających do pomieszczeń mieszkalnych. Najczęściej do zakrywania okien korzystamy z zasłon i firanek, jednak w ostatnich latach często wybieramy rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie modele rolet wewnętrznych znajdziemy w sklepach?

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępny jest bogaty wybór różnych typów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych i okiennych. W większości z nich zakupimy także wszelkie niezbędne akcesoria, czyli kółka z żabkami, wsporniki ścienne i sufitowe, karnisze metalowe oraz rozety. W jednym sklepie będziemy w stanie skompletować pełen zestaw konieczny do założenia rolet. Natomiast to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie zależne od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, by robić zakupy z głową. Przykładowo, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niewielkich oknach, jednak nie poleca się ich osobom cierpiącym na alergię. Na roletach rzymskich łatwo osiada kurz, gdyż wykonywane są one z tkanin zasłonowych i firanowych.

Rolety dzień i noc – ilość światła pod kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do pokoju służą rolety dzień i noc. Sprawdzą się w większości pomieszczeń: w pokoju dziecięcym, salonie, biurze, a także w łazience. Takie rolety mają przemienny splot wstęg transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie pozwala na regulację natężenia światła, które będzie przez nie przenikać. Co ciekawe, regulacja ma miejsce bez konieczności opuszczania i podnoszenia rolet! Z kolei popularne rolety zaciemniające dają pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z tworzywa nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na zamówienie – o czym pamiętać

Nasze okna nie zawsze mają standardowe wymiary i często zdarza się, że rolety w rozmiarach proponowanych przez producenta nie będą do nich pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, żeby dobrze obliczyć rozmiar okien, gdyż źle dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji, do tego będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli zatem brak nam doświadczenia albo nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistów.