Skąd wzięły się i czym są celebrytki?

naszyjniki celebrytki, celebrytka

Supermodne łańcuszki celebrytki z zamiłowaniem noszą młodsze i starsze kobiety. Ogromny wybór wzorów oraz materiałów, z jakich są wykonywane sprawia, iż każda pani łatwo znajdzie gadżet idealny dla siebie. Możemy oczekiwać, iż moda na nie pozostanie na dłużej, gdyż celebrytki pasują do praktycznie wszystkich ubiorów oraz odpowiednie są w każdej sytuacji. Czym odznacza się ta pożądana biżuteria?

Celebrytki – skąd wzięła się ich nazwa?

Delikatne łańcuszki z charakterystycznymi wisiorkami zostały spopularyzowane przez gwiazdy show-biznesu. Wiele celebrytek, aktorek oraz piosenkarek nagle zaczęło się z nimi pojawiać, a trend ten bardzo szybko przejęły również „zwykłe” kobiety. Właśnie stąd pochodzi nazwa celebrytek. Łańcuszki te wykonywane mogą być z różnych materiałów – srebra, srebra powleczonego złotem oraz złota, a zatem mogą je nabyć wszystkie kobiety chcące mieć te modne ozdoby, bez względu na to, jak dużym dysponują portfelem. Mnogość wariantów zawieszek powoduje, że naszyjniki celebrytki znaleźć można teraz w każdym sklepie z biżuterią oraz dostrzec je u wielu kobiet i dziewcząt.

Celebrytki – nie tylko gadżet dekoracyjny

Celebrytka rzadko jest wyłącznie ozdobą – zazwyczaj niesie również z sobą przesłanie, które zawiera się w znaczeniu jej zawieszki lub wygrawerowanym napisie. Każda charakterystyczna zawieszka ma swe własne, ważne znaczenie. Najbardziej popularne wzory to gwiazda, serduszko, kółeczko pełne albo z otworem, symbol nieskończoności, żyletka i słonik. Panie zazwyczaj dobierają je właśnie w ten sposób – nie tylko według gustu, ale też odpowiedniej symboliki. Serduszko oznacza oczywiście miłość, kółko symbolizuje niezłomność, jest też blaszką dającą duże możliwości jeśli chodzi o grawer. Gwiazdka jest symbolem szczęścia i boskiej mocy, słonik – pomyślności, wiedzy i władzy. Nieskończoność wskazuje na stałość we wszystkim, co się robi, a żyletka jest wyrazem buntu oraz nieprzeciętności.
Dużą zaletą celebrytek jest to, iż można je nosić nie tylko do eleganckich strojów, ale również codziennych ubiorów, bez względu na to, z jakiego zostały wykonane materiału, na co wpływ ma przede wszystkim ich bardzo subtelny charakter. Najczęściej nosi się dość krótkie łańcuszki celebrytki, nieraz nawet opięte, ale kobiety czasem noszą też dłuższe celebrytki. Naszyjniki te świetnie komponują się z posiadającymi podobne cechy kolczykami gwiazd oraz bransoletkami celebrytkami.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]