Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

okiennice wewnętrzne shutters, shuttersy na oknach

Planując wystrój pomieszczenia, z rzadka poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. Zazwyczaj decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, a więc zasłony i firany, które niekiedy zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno mało znane w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Charakterystyka okiennic dekoracyjnych typu shutters

Najważniejszym atrybutem shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych są ruchome, tym samym można ustawiać je w różnych pozycjach, w zależności od kaprysu mieszkańców. Wykonuje się je z PCV, płyt pilśniowych, jak również z listw drewnianych. Shuttersy montuje się głównie na oknach, jednakże jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie element okna, który w w Europie domach spotyka się nadal stosunkowo rzadko, ale gros z nas zapewne kina bądź telewizji, gdyż te okiennice są niezwykle popularne na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich i Afryce Południowej.

Dekoracyjne okiennice shutters – regulacja kąta lameli bez stosowania łańcuszków

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters świetnie się prezentują, mają one także zastosowanie. Dzięki nim można w pasywny sposób kontrolować użycie padającego światła: latem hamować kumulowanie się nadmiaru ciepła w domu, a w zimne – utrzymać je na dłużej. Okiennice wewnętrzne bardzo dobrze komponują się z wieloma stylami wnętrz i nie ma na ogół trudności, żeby zainstalować je na zdecydowanej większości okien. Produkuje oraz montuje się je na zamówienie, co sprawia, iż są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom niezwykle luksusowy wygląd, przez co wpływają na podwyższenie wartości domu. Trzeba dodatkowo podkreślić, iż ustawienie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest regulowane bez pomocy łańcuszków, co właściciele psów i kotów oraz rodzice dzieci, które zerwać wiszące łańcuszki, uznają na pewno za kolejny atut.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]